Keramické pekáče a zeláky

Keramické pekáče a zeláky
Otevřít v novém okně.

  Pavla Pelikánová se vyučila malérečkou na Střední škole uměleckých řemesel v Praze a určitou dobu pracovala v provozovně výroby keramiky v Tupesích. Tady získala technologické a řemeslné zkušenosti a znalosti, které od roku 1993 uplatňuje v samostatné práci při výrobě keramických pekáčů a zeláků. Láska k tradicím a řemeslné tvorbě pochází pravděpodobně ze strany její babičky, jež se zabývala šitím lidových krojů. 
  Od roku 1993 provozuje se svým manželem malou rodinnou keramickou dílnu. V současnosti stále pokračuje v ruční tvorbě užitkového nádobí v širokém sortimentu, jako jsou různé velikosti pekáčů, zeláků, džbánů, hrnků atd. Zboží je vytáčeno z červenice, pokrýváno hnědou glazurou a vypalováno na teplotu 1160 stupňů Celsia. Tato teplota zajišťuje velmi dobré slinutí hlíny a minimální pórovitost, což vede k vyšší tvrdosti a delší životnosti výrobků. 
  Keramika je vhodná pro každodenní použití v kuchyni včetně mytí v myčce a ohřevu v mikrovlnné troubě. Vše je testováno ve zkušebně v Hradci Králové a schváleno hlavním hygienikem ČR.

Diskuze o článku: Keramické pekáče a zeláky


JAROSLAVA PAZDEROVÁ:
DOBRÝ DEN. SHÁNÍM KERAMICKÝ KLASICKÝ PEKÁČ.MŮŽETE MI PORADIT.DĚKUJI PAZDEROVÁVaše jméno:    

Text:


Opište kontrolní text:
Opište text
NEJNOVĚJŠÍ DISKUZE
Tonda:
Chci udělat objednávku 8 položek ale 2 položky jsou s dodáním do měsíce to nevadí jen nevím jestli se...
Hana Maxerová:
To je krásné čtení....moc děkuji
Elenamariavilla@alice.it:
Good morning I would like to buy this plate, but I do not understand your language. Could you please...


keramika

Přírodní­ doplňky stravy pro posílení imunity. Mapa stránek