Keramický talíř

Kód: 947
890 Kč
Skladem

Jemně malovaný talíř s motivem modré růže ozdobený dírkováním. Tento talíř je typickým výrobkem slováckých mistrů hrnčířů. Je malovaný slováckou modrou růží a zdobený dírkováním - řežbou. Tento motiv evokuje spíše zimní období, jako když mráz lehce kreslí své vzory na okenice starých slováckých chalup, kde v krbu plane oheň a z okna jde vidět sněhová peřina, která dává tušit spící vinohrad

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento talíř je typickým výrobkem slováckých mistrů hrnčířů. Je malovaný slováckou modrou růží a zdobený dírkováním - řežbou. Tento motiv evokuje spíše zimní období, jako když mráz lehce kreslí své vzory na okenice starých slováckých chalup, kde v krbu plane oheň a z okna jde vidět sněhová peřina, která dává tušit spící vinohrad. Talíř udělá parádu na polici nebo zdi a můžete jej samozřejmě použít i k běžnému servírování.

Ruční keramika má svůj příběh, který nikdy neomrzí. Obdarujte tetu, strýčka či tchyni a neuděláte chybu, protože tato keramika je nadčasová. Na přání lze také talíř opatřit například jménem nebo jiným nápisem. Požadovaný text, prosím, přidejte do poznámky na konci objednávky.

Lze mýt v myčce. Lze použít v mikrovlnné troubě.
Průměr 20 cm

Tupeská keramika je vyráběna ručně, na hrnčířském kruhu. Je zdobena tradičními vzory, typickými pro Slovácko. Používá se pět základních barev: červená, žlutá, modrá, zelená, hnědá. Výrobky jsou glazovány základním emailem a dekorovány ručně štětcem, technikou do syrové glazury. Každý kus je originál.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: